بيشتر


خبرهای شهرستان آرادان
جلسه
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان؛ راهکارهایی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ارائه شد درجلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آردان مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بررسی و راهکارهایی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ارائه شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آردان با حضورحجت الاسلام جلیل شریفی نیا،امام جمعه؛ سعید افشار نادری، فرماندار؛ ابراهیم مونسان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان ؛اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کتابداران برگزارشد.
امام جمعه شهرستان آرادان در این جلسه ضمن بیان اینکه کار کردن در کتابخانه سعادت است  بیان داشت:قداست کتابخوانی برکسی پوشیده نیست .
حجت الاسلام جلیل شریفی نیا با اشاره به این مطلب که کتابداران نقش بسزایی را در توسعه  فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند اظهار داشت: این قشر فرهنگی باید برای جذب مخاطبان به کتابخانه تلاش شود.
در ادامه فرماندار شهرستان آرادن نیز با بیان اینکه که کتاب وکتابخوانی ثمرات بسیاری برای جامعه دارد بیا ن داشت: میراث علمی هرجامعه کتاب است.
افشار نادری با تاکید بر اینکه  کتاب زندگی فردی واجتماعی را تسهیل می کندافزود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی درترویج فرهنگ مطالعه بسیار تاثیر گذار است.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان آرادان نیز از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها خبر داد و افزود: خانواده ها نقش بسزایی را در توسعه کتاب و کتابخوانی دارند.
ابراهیم مونسان با اشاره به این مطلب که فضای کتابخانه در جذب مخاطبان تاثیر گذار است  اظهار داشت:در سال‌های اخیر سعی کردیم حتی الامکان مشکلات کتابخانه را برطرف کنیم.
در خاتمه اعضای جلسه در خصوص برنامه ریزی برای جذب مخاطبان به کتابخانه به بحث و گفتگو پرداختند و همچنین از اعضای انجمن و پیشکسوتان کتابخوانی باهدای لوح توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان قدردانی شد.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 294